Podobne wpisy
OSTATNIE CHWILE CESARZOWEJ ELŻBIETY (SISI)
W trzecim tomie powieści o Daisy von Pless pojawia się szereg postaci znanych z kart historii, w tym cesarzowa Austro-Węgier, Elżbieta Bawarska, szerzej znana jako Sisi. Książka zawiera między innymi szczegóły dotyczące dramatycznego zamachu na jej życie. Niestety, ze względów merytorycznych nie mogłem umieścić w powieści wszystkich faktów, do których udało mi się dotrzeć. Chętnie…
ZZA HORYZONTU PRZESZŁOŚCI
Na łamach „Gazety Kulturalnej” ukazał się tekst pióra Andrzeja Dębkowskiego (redaktora prowadzącego) na temat drugiego tomu powieści biograficznej pt. „Daisy. Błękitna tożsamość”. Z niemałą satysfakcją zapoznałem się z treścią tej opinii, rekomendując ją zarazem swoim czytelnikom. Autor recenzji zauważył tytaniczny trud włożony w pracę nad książką, dbałość o szczegóły, a co ważniejsze, należycie odczytał i…
ZAJAWKA…
Wiem, że wielu z Państwa niecierpliwie wyczekuje ukazania się drugiego tomu książki „Daisy. Błękitna tożsamość”, a moje zdrowie wciąż pozostawia sporo do życzenia. Niestety, nie postawiłem jeszcze ostatniej kropki, ale już niewiele brakuje. Dlatego zdecydowałem się dzisiaj zamieścić fragment drugiego tomu. Chce, żebyście Państwo wiedzieli, że nie zapomniałem i naprawdę się staram. Mam nadzieję, że…
TEN, O KTÓRYM NIGDY NIE ZAPOMNIAŁA
Trzeba przyznać, że Gordon Wood był mężczyzną, za sprawą którego sporo wydarzyło się w życiu Daisy. Dzisiaj już pewnie nikt by o nim nie wiedział, gdyby nie jej pamiętniki. Czytając wspomnienia księżnej, trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że nie chce ona zbyt wiele ujawniać z tego, co ich łączyło. I nie można się temu dziwić….
CHIŃSKIE CIENIE
Pod koniec maja 1897 roku, Daisy wyjechała do Londynu na obchody „Diamentowego Jubileuszu” królowej Wiktorii, o której mówiono już wtedy, że jest jak deszcz w Szkocji – nieprzemijająca. Mąż wynajął dla Daisy, kosztujący małą fortunkę, dom w centrum Londynu, by mogła z własnego balkonu oglądać parady, towarzyszące uroczystościom. Księżna zabrała ze sobą służbę z Książa,…
KORONKOWY ZAWRÓT GŁOWY
W czasach Daisy koronki cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem wytwornych dam z towarzystwa. Dzielono je na dwa rodzaje: zwykłe i prawdziwe. Pierwsze produkowano w warsztatach tkackich, dzięki czemu nie były już takie drogie, jak dawniej. Niestety, produkcja maszynowa wpłynęła także na ich urodę, ujęła sporo z ich piękna. Drugi rodzaj koronek – prawdziwe – uchodziły za…